Adwokaci w Niemczech

Adwokaci w Niemczech

W Niemczech jest obecnie około 150.000 adwokatów. Ich liczba w Niemczech stale rośnie.

W Niemczech nie ma rozróżnienia na radców prawnych i adwokatów. Adwokat w Niemczech może występować przed wszystkimi sądami za wyjątkiem Sądu Federalnego (najwyższa instancja w sprawach cywilnych i karnych).

Przed niektórymi sądami w Niemczech powstaje tak zwany obowiązek adwokacki (np. przed Landgericht i Oberlandesgericht). W tych przypadkach polski klient musi być reprezentowany przez niemieckiego adwokata, w przeciwnym razie nie może wziąć udziału w procesie i przeciwko niemu zostaje wówczas wydany wyrok zaoczny.

Koszty niemieckiego adwokata są uregulowane ustawowo (ustawa o kosztach adwokackich – RVG). W tej ustawie są przypisane oplaty minimalne dla postępowania sądowego, co oznacza, iż niemiecki adwokat przynajmniej je musi pobrać. Polscy klienci nie rozumieją często tego, nie rozumieją też ponadto, dlaczego opłaty te nie podlegają negocjacjom. Adwokat, który tak by postępował, mógłby wejść w konflikt z izbą adwokacką.  W praktyce prawie nie spotyka się adwokatów, którzy pobierają opłaty w wysokości mniejszej od ustawowych.

Kancelaria Adwokacka Andreas Martin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: