Zakaz wjazdu do Niemiec

Zakaz wjazdu do Niemiec

Wielu Polaków, którzy popełnili przestępstwo w Niemczech, zadaje sobie pytanie, czy mogą wjechać na teren Niemiec i czy wówczas nie zostaną deportowani bądź aresztowani.

To zależy od następujących czynników:

1. Przestępstwo w Niemczech i areszt

Jeżeli obywatel Polski odbywał karę aresztu/karę pozbawienia wolności w Niemczech z powodu przestępstwa, jest często – taka jest praktyka prokuratury w Niemczech– po odbyciu części kary deportowany do Polski. Istotnym jest, iż wydalenie z zastosowaniem środków przymusu w prawie wszystkich przypadkach jest połączone z nałożeniem obowiązku, iż taka osoba nie będzie wjeżdżala na teren Niemiec. Jeżeli jednak polski obywatel pomimo zakazu nadal będzie wjeżdżał na teren Niemiec, zostanie ujęty i wówczas karę aresztu bądź pozbawienia wolności będzie musiał odbyć do końca. Jednocześnie z wydaleniem z zastosowaniem środków przymusu zostanie wydany nakaz aresztowania, który będzie egzekwowany przy kolejnym wjeździe do Niemiec.

2. Urząd ds. cudzoziemców

Nawet jeżeli popełniono czyny zagrożone mniejszymi sankcjami karnymi (bez orzeczenia kary aresztu bądź kary pozbawienia wolności), niektóre urzędy ds. cudzoziemców w Niemczech nadal przeprowadzają w takich przypadkach wydalenie z zastosowaniem środków przymusu.Wówczas urząd ds. cudzoziemców sam wydaje zakaz wjazdu na teren Niemiec. Także w tych przypadkach grożą konsekwencje przy kolejnym wjeździe do Niemiec.

W powyższych przypadkach istnieje jednak jeszcze szansa na umożliwienie ponownego wjazdu do Niemiec.

W takich wypadkach chętnie doradzimy Państwu, jak należy dalej postępować.

adwokat niemcy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: