Wypadek w Niemczech

wypadek w niemczech

Bardzo nieprzyjeme dla polskich podrużujących jest ulegniecie wypadkowi w Niemczech. Osoby takie czesto nie znają jezyka oraz systemu prawnego. Z powodu słabych znajomości jezyka nie jest możliwa skuteczna obrona na stawiane zarzuty.

Uwaga na wypowiedzi kierowane do policji niemieckiej

Bardzo czesto problem stanowi fakt, że polscy uczestnicy wypadku, którzy są współwinni, myślą, że wszystko da sie załatwic na miejscu wypadku, w szczególnosci da sie dogadac z policja niemiecką .

Takie zachowanie jest błedem.

Policja niemiecka nie może o niczym zdecydowac na miejscu wypadku. Co do zasady jest zobowiązana wszcząc postepowanie karne z urzedu, jeżeli zachodzi podejrzenie uszkodzenia ciała. Przeciwko sprawcy wypadku wszczyna sie w Niemczech prawie zawsze postepowanie karne, jeżeli w wypadku są ranni  . Bedąc  poszkodowanym w wypadku rozsądniej jest nie udzielac żadnych wypowiedzi dla Policji. Już na pewno nie powinno sie wypowiadac bez tłumacza, gdyż  wypowiedzi takie mogą zostac pózniej z łatwością zmienione.

Bardzo ważne jest również zanotowanie numeru książki policyjnej. Powinny zostac również zapisane wszystkie dane wypadku oraz dane strony przeciwnej. Z miejsca wypadku należy zrobic zdjecia, które są konieczne do pózniejszego postepowania cywilnego.

.W Niemczech możliwe jest pokrycie wiekszej ilosci szkód niż w Polsce.Z tego wzgledu powinno sie wynajac w Niemczech adwokata.

Służymy Panstwu chetnie pomocą prawną

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: