Prokuratura w Neubrandenburgu i w Niemczech – die Staatsanwaltschaft in Neubrandenburg

Prokuratura w Neubrandenburgu i w Niemczech (adwokat niemcy)

Prokuratura w Neubrandenburgu jest właściwa dla wszystkich spraw sądowych w okręgu Neubrandenburg. Okręg Neubrandenburg obejmuje Amtsgericht Pasewalk, Ueckermünde, Neubrandenburg oraz Landgericht Neubrandenburg.

Prokuratura Neubrandenburg zajmuje się niemieckimi sprawami karnymi. Wnosi  również oskarżenia przed  sądem Amtsgericht( o sprawach karnych przed sądem Amtsgericht Pasewalk  już raz pisałem)

Po wniesieniu oskarżenia przed sądem sędzia decyduje czy dopuszcza oskarżenie. Akt oskarżenia w Niemczech zostaje przetłumaczony na język polski i dostarczony oskarżonemu. Obywatel Polski otrzymuje akt oskarżenia razem z wezwaniem na rozprawę. Wszystko oczywiście w języku polskim. 

Jeżeli polski obywatel nie stawi się na rozprawie przed niemieckim sądem, co ma często miejsce, wydawany jest przeciwko takiej osobie nakaz aresztowania. Nakaz aresztowania w Niemczech  służy doprowadzeniu oskarżonego do Niemiec, dlatego  jest wykonywany w Polsce. Problematyczne jest to, że niemiecki nakaz aresztowania nie stanowi wyroku sądowego, jest tylko środkiem który ma pomóc w przeprowadzeniu rozprawy głównej przeciwko polskiemu oskarżonemu.  Przeprowadzenie wykonania nakazu aresztowania trawa zazwyczaj ponad tydzień. 

Następnie ma miejsce rozprawa główna w Niemczech, podczas której zasądzona zostaje kara pozbawienia wolności w zawieszeniu, a polski mandant zostaje zwolniony.

Z całą pewnością opłaca się wynająć adowkata w Niemczech, jeżeli toczy się przeciwko Państwu postępowanie karne w Niemczech.

Chętnie służymy poradą prawną w niemieckich sprawach karnych. Siedziba kancelarii znajduje się w Szczecinie, w Löcknitz oraz w Berlinie.

Reklamy

One Response to Prokuratura w Neubrandenburgu i w Niemczech – die Staatsanwaltschaft in Neubrandenburg

  1. […] więcej: Proces cywilny w Niemczech – skarga i przedmiot sporu, Sąd w Neubrandenburgu, Prokuratura w Neubrandenburgu i w Niemczech, Postępowanie przed sądem w Pasewalku, Właściwość sądu w prawie niemieckim, Sąd w Berlinie, […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: