Areszt w Niemczech- adwokat niemcy- Haft in Deutschland

Haft in Deutschland- Areszt w Niemczec- adwokat niemcy

Jest ogólnie znanym fakt, iż Polacy są często przez niemiecką policję intesywnie przeszukiwani. Nie jest to właściwe, ale taka jest powszechnie znana praktyka.

Jeżeli powstaje podejrzenie – prawnie uzasadnione bądź nie- wobec osoby, aresztuje się ją niejako „z miejsca„. Areszt śledczy jest możliwy w Niemczech właściwie tylko w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa. Niemiecka policja i prokuratura w Niemczech (np tez prokuratura w Berlinie) podejmują szybko decyzje odnośnie zaistnienia podejrzenia popełnienia przestępstwa. Jest to najczęściej uzasadnione niebezpieczeństwem ucieczki w przypadku braku miejsca zamieszkania w Niemczech.

Problem dla członków rodziny zatrzymanego stanowi to, iż nie są oni wystarczająco informowani o sprawie przez niemiecką prokuraturę. Członkowie rodziny zatrzymanego nie wiedzą często, gdzie ich krewny znajduje się w areszcie w Niemczech. Czasami otrzymują numer akt niemieckiej prokuratury bądź niemieckiego sądu. Inne informacje są często niepodawane.

Jak należy się w takim przypadku zachować?

Jeżeli osoba jest zainteresowana szybkim załatwieniem sprawa, powinna zlecić sprawę niemieckiemu adwokatowi, który zgłosi się w tej sprawie karnej do niemieckiej prokuratury i zawnioskuje o wydanie pozwolenia na widzenie. W zasadzie można wówczas w ciągu krótkiego czasu spotkać się z zatrzymanym. Wówczas niemiecki adwokat może także podjąć się reprezentacji zatrzymanego i zawnioskować o wgląd do akt.

Jako niemiecko-polska kancelaria w Szczecinie- Berlinie pomożemy Państwu chętnie w niemieckich sprawach karnych.

Zobacz więcej: Tymczasowe aresztowanie według prawa niemieckiego.

Reklamy

3 Responses to Areszt w Niemczech- adwokat niemcy- Haft in Deutschland

  1. […] ujęcia zobowiązanego, o ile nie zostanie on wypuszczony na wolność, można wnosić o jego areszt (w Amtsgericht) przez sąd, w okręgu którego doszło do jego ujęcia. Osoba taka musi być […]

  2. […] Dowiedz się więcej: Tymczasowe aresztowanie na podstawie prawa niemieckiego, Areszt w Niemczech. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: