legalna praca w niemczech dla polaków

legalna praca w niemczech dla polaków

Tematem, który najczęściej kojarzy się  Polakom ze stosunkami polko-niemieckimi jes możliwość legalenej pracy w Niemczech . Można na ten temat znaleźś rozmaite informacje w internecie. Przede wszystkim na forach internetowych, gdzie każdy  może wyrazić swoje zdanie, niezależnie od tego czy jest prawnikiem, czy nim nie jest. Czytelnik sam powinien zdecydować, którym informacjom można zaufać.

Najważniejsze uwagi

Możliwość podjęcia  przez polskiego obywatela legalnej pracy, jako pracobiorca, w Niemczech stanowi wyjątek. Co do zasady polski pracownik może legalnie pracować w Niemczech jeżeli uzyska pozwolenie na pracę od  niemieckiej agencji pracy( Bundesagentur fürArbeit  ).  Stanowi to  tzw. regulację  2 + 3+ 2

Regulację tą próbuje się obejść zakładając jako osoba niezależna własną firmę w Niemczech/  zameldowanie własnej działalności  przedsiębiorczej. Taka czynność jest nielegalna, a co jest z tym związane również niebezpieczna. Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że urząd się o tym dowie i nałoży surową karę pieniężną.  Nie chodzi tutaj o legalną działalność gospodarczą, która jest dozwolona, ale również ograniczona pewnymi warunkami. 

Z tego względu należy być bardzo ostrożnym, gdy osoby w internecie oferują pewna prace w Niemczech w charakterze pracownika. Najczęściej chodzi w takich przypadkach o nielegalną pozorną niezależność, która może się dla polskich obywateli bardzo drogo skończyć.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.adwokat-niemcy.de                  

Adwokat Niemcy

RA Martin - Kancelaria Prawna

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: