kradzież auta w niemczech – Autodiebstahl in Deutschland

Kradzież auta w Niemczech – Autodiebstahl in Deutschland

W Niemczech istnieje przesąd, iż Polacy są często zamieszani w kradzież samochodów, co oczywiście  nie jest właściwe.  Jednakże zdarza się, że niemiecka policja łapie najczęściej młodych Polaków na kradzieży aut w Niemczech.

 P óźnie najczęściej rodzice albo krewni – czasami także *zleceniodawca* zwracają się z zapytaniem, jak wygląda dalej postępowanie w Niemczech.

Jeżeli policja bądź niemiecka prokuratura dojdą do wniosku, iż powstaje obawa ucieczki, co często się w takich sytuacjach zdarza, to zatrzymują podejrzanego na miejscu. Podobnie jak w Polsce istnieje również w Niemczech tak zwany areszt śledczy. Podczas pobytu w areszcie śledczym bardzo trudno jest nawiązać kontakt z podejrzanym. Nawiązanie kontaktu jest najszybciej możliwe poprzez niemieckiego adwokata.  Odwiedziny i rozmowy telefoniczne podczas aresztu śledczego są możliwe pod restrykcyjnymi warunkami.

Często pojawia się taki problem, iż sprawa dotyczy kilku czynów karnych popełnionych w różnych landach w Niemczech. Wówczas postępowanie prowadzi prokuratura, która najwcześniej wszczęła dochodzenie w sprawie. Zatrzymany obywatel polski jest wówczas przekazywany do aresztu  tego landu, którego prokuratura prowadzi dochodzenie. Problemem jest, iż przekazanie nie następuje nigdy bezpośrednio do następnego  aresztu, ale najczęściej pośrednio, co łączy się z pobytem w innych aresztach. Stąd też transport osadzonego w Niemczech z Berlina do Kolonii może trwać tydzień albo 10 dni. W tym czasie trudno jest nawiązać kontakt z osadzonym. 

Odnośnie kradzieży samochodów w Niemczech przez Polaków  niemiecka prokuratura dąży najczęściej do ich skazania. Stąd też polscy obywatele powinni zlecać prowadzenie swoich spraw w Niemczech niemieckiemu adwokatowi. 

RA A. Martin

niemiecka Kancelaria Prawna 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: