Rejestr handlowy w Niemczech – Handelsregister in Deutschland

Rejestr  handlowy w Niemczech- Handelsregister in Deutschland (adwokat niemcy)

Rejestr handlowy (Handelsregister) stanowi oficjalny wykaz, który prowadzi rejestrację  zameldowanych handlowców na wydzielonym geograficznie obszarze. Rejestr handlowy w Niemczech (KRS Niemcy) pełni przede wszystkim funkcję publikacyjną, dowodową, kontolną oraz ochronną (np GmbH).

Rejstr handlowy w Niemczech co do zasady zawiera przede wszystkim informacje o firmie, siedzibie, oddziałach,  siedzibie filii, przedmiocie działalności, osobach upowżnionych do reprezentacji przedsiębiorstwa, formie prawnej przedsiębiorstwa oraz o podstawowym kapiatale zakładowym.

Niemieckie rejestry handlowe (niemiecki KRS) prowadzone są przy sądach rejonowych. O  dokonaniu wpisu rozstrzyga, tak ja w Polsce w KRS, sędzia.

Na przykład zalożenie spółki z o.o. ma miejsce w Niemczech w momencie dokonania wpisu w rejestrze handlowym.

Przy zakładaniu formy w Niemczech ważną rolę pełni również izba do spraw przemysłowych i handlowych. Kontroluje ona np. nazwy powstałych firm.

Sędziowie i  osoby pracujące w sądach rejestracyjnych nie sprawiają co do zasady takich problemów jak w Polsce. Drobne niezgodności mogą zostać bez problemu skorygowane . Osoby te  dokonują  również same drobne korekty.

Adwokat Niemcy – prawnik niemiecki A. Martin

Reklamy

3 Responses to Rejestr handlowy w Niemczech – Handelsregister in Deutschland

  1. […] prawne prawa prywatnego- od momentu wpisu do odpowiedniego konstytutywnego rejestru, np. do Handelsregister, aż do likwidacji. Osoby te muszą mieć odpowiednią formę, jaką przewiduje ustawa. […]

  2. […] wspólników odpłatny obowiązek zarejestrowania spółki w niemieckim rejestrze handlowym – Handelsregister. Wpis taki musi być aktualny, a więc wszelkie zmiany (jak zmiana wspólników, zmiana nazwy etc.) […]

  3. […] ściśle dotyczy stosunku łączącego obie strony. Nie ujawnia się jej w rejestrze handlowym (Handelsregister) ani w innych wykazach. Taka forma spółki może być korzystna dla przedsiębiorcy, który ma […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: