Wypadek drogowy w Niemczech- odszkodowanie – Verkehrsunfall in Deutschland – Schadenersatz

Wypadek drogowy w Niemczech– odszkodowanie – Verkehrsunfall in Deutschland – Schadenersatz

Polacy podróżują po Niemczech, w związku z tym dochodzi coraz częściej do wypadków drogowych z udziałem polskich obywateli.

Całkowicie niezrozumiałym jest, że Polacy sami próbują uregulować sprawy związane  z wypadkiem. Problem stanowi przede wszystkim fachowe słownictwo prawnicze oraz nieznajomość nimieckiego prawa drogowego. Niemieckie firmy ubezpieczeniowe  mając to na uwadze wykorzystują tę sytuację  na niekorzyść polskich obywateli.

Wypadek w Niemczech

Następnie po upływie dłuższego czasu, nawet paru lat polscy Mandanci udają się do  niemieckiego adwokata z prośbą o pomoc. Bardzo często jest już jednak za późno. Roszczenia uległy przedawnieniu i sprawy nie da się już wyjaśnić.

Nie dotyczy to sytuacji gdy osoba, która uległa wypadkowi od razu zgłosi się do niemieckiego adwokata w celu likwidacji szkód zwiazanych z wypadkiem. Czasami zgłaszają sie do nas Mandanci, którzy są niezadowoleni z dotychczasowej współpracy i proszą nas o przejęcie sprawy. Mandanci uważają, że adwokat zajmujący się dotychczas sprawą nie zna się na prawie drogowym.  Podjecie się takich spraw nie ma z reguły sensu. Problemu nie stanowi  nieznajomość prawa drogowego przez dotychczasowego adwokata, tylko komunikacja językowa.  Niemiecki adwokat nie jest w stanie wytłumaczyć polskiemu Mandantowi dlaczego firma ubezpieczeniowa wypłaciła tylko część pieniędzy.

Adwokat w Berlinie

Wróćmy jednak do tematu wypadku drogowego w Niemczech oraz związanego z nim odszkodowaniem. Sprawami tego typu zawsze powinien zająć się niemiecki adwokat, gdyż tylko on zna się na niemieckim prawie drogowym. Firmy ubezpieczeniowe nie traktują poważnie pism polskich Mandantów i często wypłacają za mało pieniędzy.  Mało kto wie , że niemieckie firy ubezbieczeniowe mają obowiązek wypłacic tzw.  kwotę ryczałtową czy co do zasady odszkodowanie za okres naprawy samochodu za tzw. niemożność użytkowania samochodu.  Odszkodowanie to nalezne jest  w Polsce tylko odnośnie prywatnych samochodów.

Jeżeli chodzi o wynagrodzenie adwokackie, inaczej niż w Polsce strona przeciwna zobowiązna jest opłacić adwokata, również wynagrodzenie za działalność pozasądową. Zasada ta jednak obowiązuje tylko, gdy strona przeciwna  jest winna spowodowania wypadku.

W sprawach z zakresu wypadków drogowych służymy Państwu pomocą prawną.

Rechtsanwalt Andreas Martin – Berlin-Stettin-Loecknitz

Reklamy

One Response to Wypadek drogowy w Niemczech- odszkodowanie – Verkehrsunfall in Deutschland – Schadenersatz

  1. […] pełną zdolność deliktową mają co do zasady osoby, które ukończyły 18 rok życia, np. za spowodowany wypadek drogowy. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: