Landgericht Neubrandenburg

Sąd Krajowy w Neubrandenburgu jest sądem sądownictwa powszechnego i leży w obszarze terytorialnej właściwości Oberlandesgericht Rostock. Podlegają mu sądy grodzkie takich miast jak: Neubrandenburg, Demmin, Neustrelitz, Pasewalk, Ueckermünde oraz Waren (Müritz), czyli położonych w landzie Meklemburgia- Pomorze Przednie w najbliższym sąsiedztwie Polski. Z racji na coraz większą liczbę Polaków mieszkających w przygranicznych miejscowościach, sąd ten często rozpatruje sprawy polskich obywateli. Landgericht Neubrandenburg może być sądem wyższej instancji dla spraw rozpatrywanych przed tymi właśnie sądami.

Do końca maja 2009r. podlegał mu jeszcze, zlikwidowany już, odział sądu grodzkiego Demmin w Malchin.

Sąd w Neubrandenburg, którego prezesem jest Rüdiger Rinnert, znajduje się przy ulicy Friedrich- Engels- Ring 15-18 w okolicach dworca kolejowego.

Jak w przypadku innych sądów niemieckich, również w związku z postępowaniem przed Sądem Krajowym w Neubrandenburgu, np. w sprawach karnych, istnieje możliwość ubiegania się o pomoc finansową w pokryciu kosztów postępowania przed sądem i pomocy prawnej (Prozesskostenhilfe, Beratungshilfe).

Więcej informacji na temat sądów w Niemczech znajdą Państwo na tej stronie.

Reklamy

One Response to Landgericht Neubrandenburg

  1. […] więcej: Proces cywilny w Niemczech – skarga i przedmiot sporu, Sąd w Neubrandenburgu, Prokuratura w Neubrandenburgu i w Niemczech, Postępowanie przed sądem w Pasewalku, […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: