Justizvollzugsanstalt (JVA) Tegel (Berlin)

Zakład penitencjarny JVA Tegel położony jest w dzielnicy Reinickendorf w Berlinie i jest największym zamkniętym (jednocześnie najstarszym) zakładem tego typu w Niemczech. Od końca XIX w. osadzeni są tu pełnoletni mężczyźni, skazani na kary pozbawienia wolności.

W zakładzie znajduje się ponad 1500 miejsc dla więźniów, a pracuje w nim ponad 800 osób. Stosunek liczby osadzonych Niemców do obcokrajowców (m.in. Polaków) wynosi ok. 7:3.
Odbywane są tu kary pozbawienia wolności od najkrótszych do dożywotniego pozbawienia wolności.

Czy więźniów można odwiedzać?
Zgodnie z niemieckim prawem (§ 24 ust. 1 StVollzG) osadzonym przysługuje co najmniej 1 godzina wizyt miesięcznie. W JVA Tegel mają oni jednak możliwość, oprócz 2 zwyczajnych wizyt po ok. 40 min., jeszcze na 2 dodatkowe wizyty po 30 i 40 minut. Odwiedzający może mieć przy sobie gotówkę w maks. wysokości 13 euro. Dla osadzonych, którzy odbywają wieloletnie kary pozbawienia wolności, istnieje możliwość zorganizowania tzw. rodzinno- przyjacielskich wielogodzinych spotkań, które mają służyć podtrzymaniu więzi. W ramach tych spotkań osadzeni mogą spędzić w specjalnych zamkniętych pomieszczeniach (urządzonych jak małe mieszkanie) do 5 godzin ze swoimi żonami, członkami rodzin, bliskimi…

Niemiecka Kancelaria Prawna Andreasa Martina – Berlin – Szczecin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: