Wątpliwości co do choroby pracownika

Każdy niemiecki pracodawca, jeśli tylko ma wątpliwości co do autentyczności niezdolności do pracy swojego pracownika, może wymagać, aby kasa chorych (Krankenkasse, np. AOK) z kolei żądała orzeczenia tej niezdolności wydanego przez Medizinischer Dienst. Medizinischer Dienst to niezależna instytucja, która współpracuje z kasą chorych, w wyniku której oceny może dojść do podważenia zgodności z prawdą treści wydanego wcześniej orzeczenia lekarskiego.

Niemiecka ustawa podaje przykłady sytuacji, kiedy mogłoby dojść do powzięcia wątpliwości co do autentyczności stanu niezdolności do pracy pracownika. Pytania co do prawdziwości tego zaświadczenia powinny się pojawić wtedy, gdy pracownik rażąco często lub rażąco często tylko na krótki okres jest niezdolny do pracy, np. chory. Kiedy jeszcze? Jeśli ta niezdolność często przypada na koniec lub początek tygodnia pracy, a także gdy zaświadczenie te wydawane są ciągle tylko przez jednego lekarza.
.

Niemiecka Kancelaria Prawna Andreasa Martina – Berlin – Szczecin

.

Dowiedz się więcej:

http://www.adwokat-niemcy.de/blog/category/arbeitsrecht-niemieckie-prawo-pracy/

oraz: http://pl.wordpress.com/tag/arbeitsrecht-niemieckie-prawo-pracy/ , a także: http://www.adwokat-niemcy.de/html/niemieckie_prawo_pracy.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: