Choroba niemieckiego pracownika za granicą

Chyba każdemu pracownikowi zdarza się chorować. Może się to przytrafić, np. w czasie krótkich odwiedzin u rodziny w Polsce pracującego w Niemczech Polaka. Jak powinien się on wtedy zachować? Czy w Niemczech przepisy są inne niż w Polsce?

Jeśli pracownik na początku swej choroby znajduje się za granicą, to znajdują zastosowanie pewne szczególne uregulowania dotyczące obowiązku poinformowania pracodawcy i obowiązku potwierdzenia, że było się chorym.

Chorujący pracownik jest zobligowany powiadomić pracodawcę w najszybszy możliwy sposób o swojej chorobie. Musi również dać znać swojej kasie chorych. Jeśli choroba się przedłuży ponad okres wstępnie zakładany, pracownik informuje o tym fakcie oba te podmioty. Co ciekawe, a może nie do końca oczywiste: pracownik, któremu zdarzy się zachorować za granicą, musi powiadomić swojego pracodawcę i ubezpieczyciela także o tym, że wrócił już do kraju (Niemiec).
.

Niemiecka Kancelaria Prawna Andreasa Martina – Berlin – Szczecin

.

Dowiedz się więcej:

http://www.adwokat-niemcy.de/blog/category/arbeitsrecht-niemieckie-prawo-pracy/

oraz: http://pl.wordpress.com/tag/arbeitsrecht-niemieckie-prawo-pracy/ , a także: http://www.adwokat-niemcy.de/html/niemieckie_prawo_pracy.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: