Finansowanie rozwodu w Polsce – Finanzierung einer Scheidung in Deutschland

Finansowanie rozwodu w Polsce – Finanzierung einer Scheidung in Deutschland

Jest wiele małżeństw niemiecko-polskich. Część z nich kończy się jednak w wyrokiem rozwodowym w Niemczech. Najczęściej w przypadku polskich obywateli sytuacja wygląda tak, iż mieszkają ze współmałżonkiem w Niemczech, następnie rozstają się i wracają do Polski. Otrzymują później pismo z niemieckiego sądu rodzinnego i nie wiedzą, co z nim dalej począć . Nie rozumieją, czego w ogóle sprawa dotyczy, gdyż w większości pisma są sporządzane w prawniczym języku niemieckim.

Polski małżonek nie ma rozeznania w przepisach prawa niemieckiego, a także w postępowaniu rozwodowym przed niemieckim sądem rodzinnym.

Wielu Polaków nie wie, iż w postępowaniu rozwodowym mają możliwość zlecenia prowadzenia sprawy niemieckiemu adwokatowi, a także tego, że ten niemiecki adwokat może być opłacony następnie przez państwo niemieckie. Jest jednak wymóg, iż polski małżonek nie jest w stanie z własnych środków sfinansować przeprowadzenia rozwodu, tj. nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, by zlecić prowadzenie sprawy niemieckiemu adwokatowi.

Odpowiedni wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych sporządza niemiecki adwokat. Ważnym wymogiem stawianym przez nas naszym klientom jest to, iż klient współpracuje z nami stale i dostarcza wszelkie wymagane dokumenty. Tylko to bowiem umożliwia efektywną reprezentację klienta w sprawie w Niemczech.

Niemiecka Kancelaria Prawna Andreasa Martina – Berlin – Szczecin

Zobacz również: Podstawy obowiązku alimentacji w prawie niemieckim – cz. 1, Podstawy obowiązku alimentacji w prawie niemieckim – cz. 2, Rozwód według prawa niemieckiego, Rozwód w Niemczech – przesłanki, Koszty rozwodu w Niemczech, Władza rodzicielska według prawa niemieckiego, Separacja w prawie niemieckim, Alimenty – zastosowanie prawa niemieckiego, Rozwód w Niemczech.

Rechtsanwalt – niemiecki Prawnik A. Martin

Prawnik niemiecki Andreas Martin

Prawnik niemiecki Andreas Martin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: